Λειτουργία Σχολικών Μονάδων Αχαΐας στις 27 και 28/1/2022

Σας ενημερώνουμε ότι , σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΥΠΑΙΘ την οποία και σας επισυνάπτουμε , για  27 & 28 Ιανουαρίου 2022, οι σχολικές μονάδες ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΧΑΪΑΣ  θα λειτουργήσουν κανονικά, με ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΩΝ SELF -TEST παρέχονται στη συνημμένη ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠΑΙΘ

26-01-22 Ανακοίνωση του ΓΓ Α ́θμιας, Β ́θμιας και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης Αλ. Κόπτση

Το γραφείο του Γενικού Γραμματέα Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Αλέξανδρου Κόπτση, ανακοινώνει:

• Σε όσες σχολικές μονάδες επαναλειτουργήσουν αύριο Πέμπτη 27.1.2022, οι μαθητές θα διενεργήσουν το selftest σήμερα, Τετάρτη 26.1.2022, και σε κάθε περίπτωση πριν την προσέλευσή τους στο σχολείο αύριο. Ομοίως, σε κάθε σχολείο που επαναλειτουργεί μετά από αναστολή, οι μαθητές θα διενεργούν selftest πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο. Το επόμενο selftest θα διενεργείται την επόμενη προκαθορισμένη ημέρα (για προσέλευση Τρίτη – Παρασκευή).